ÚDRŽBA A MONTÁŽ

Ocelová konstrukce                                                                                                                

Konstrukci plachtových hal tvoří galvanicky zinkované ocelové trubky. Povrchová úprava zaručuje vysokou ochranu proti korozi  a dlouhodobou životnost ocelové konstrukce řádově několik desítek let. Ocelová pozinkovaná konstrukce je prakticky bezúdržbová. Povolené zatížení rámu konstrukce je 2,35kN/m2. 

Podle zvoleného modelu a šířky haly dodáváme dva typy konstrukce:

  • trubková
  • příhradová

Plachta

Dodáváme plachty z třívrstvé PE kašírované folie nebo plachty PVC (tzv. autoplachty). Všechny námi dodávané plachty je možné používat celoročně. Plachty se liší gramáží (tj. váha 1 m2 plachty). Všeobecně platí čím větší gramáž, tím lépe plachta odolává povětrnostním vlivům
a je pevnější vůči vyvíjenému tlaku a protrhnutí. Plachty mají větrnou odolnost až 100 km/h. Plachty jsou voděodolné a jsou opatřeny filtrem
proti UV záření. Odolávají slunečnímu záření, nízkým i vysokým teplotám. Plachty jsou ohnivzdorné (pomalu hořící), skupina hořlavosti B.
Díky svým vlastnostem mají dodávané plachty dlouhodobou životnost, u plachet z PE folie až 7 let u plachet z PVC až 30 let. Plachty jsou opatřeny mosaznými oky pro snadné upevnění na konstrukci pomocí pleteného lana. Pro zaručení správné funkce a dlouhé životnosti je nezbytné udržovat plachtu v napnutém stavu! Případné poškození (protrhnutí) plachty lze jednoduchým způsobem opravit.


Snadná a rychlá MONTÁŽ plachtové haly

Montáž plachtové haly je snadná a rychlá. Pro úspěšné provedení montáže není potřeba žádných speciálních znalostí ani techniky,
a lze ji uskutečnit svépomocí za pomoci dodaného manuálu.

Pro montáž haly budete potřebovat: měřící pásmo, provázek, žebřík, kladivo, klíč nebo utahovák, nůžky,
v případě kotvení do betonu nebo jiné pevné plochy příklepovou vrtačku a vrták. 
 

Ukotvení haly

Pomocí ocelových kotevních desek lze halu ukotvit na jakýkoliv pevný povrch (např. asfalt, beton, dlažba), případně přímo do půdního podloží. Ocelové patky se kotví do pevného povrchu pomocí chemické nebo mechanické kotvy, v případě kotvení do půdního podloží pomocí kotevních kolíků (kotevní kolíky jsou součástí dodávky haly) nebo zemních vrutů (chemické a mechanické kotvy, případně zemní vruty nejsou součástí dodávky haly).


Příklad kotvení haly 20-30-12R s jednoduchou trubkovou konstrukcí:

Rozteče jednotlivých segmentů konstrukce se mohou lišit od ukázek. Záleží na šířce a typu konstrukce. 
Při montáži je nutné postupovat dle dodaného manuálu k danému modelu haly.

Montáž konstrukce

Jednotlivé oblouky konstrukce usaďte a přišroubujte na ukotvené základové patky.
Po instalaci dvou oblouků přimontujte vaznice a zavětrování konstrukce. Následně pokračujte v montáži dalších oblouků.

Montáž plachty

Nejdříve nainstalujeme plachtu na koncové stěny. Plachtu upevníme ke konstrukci dodaným pleteným lanem (napínacími kuličkami).
Následně můžete přistoupit k montáži hlavní plachty. Neinstalujte plachtu za silného větru, i mírný vítr může být nepříznivý pro montáž plachty. Chcete-li využít mírného větru k instalaci plachty, instalujte plachtu ze směru, aby mírný vanoucí vítr naplnil plachtu vzduchem a plachtu přetáhněte přes rám konstrukce.

Upozornění: Pro zaručení správné funkce a dlouhé životnosti je nezbytné udržovat plachtu v napnutém stavu! 

REAL DaF, s.r.o. - Českodubská 706, Hodkovice nad Mohelkou | +420 773 290 443 | info@real-daf.cz | O cookies

local_post_office info@real-daf.cz     phone +420 773 290 443